LOADING

Type to search

Gotuj latem z przyjemnością!

Gotuj latem z przyjemnością!

Share

W czasie lata warto sięgać po sezonowe warzywa i owoce i na bieżąco wykorzystywać je w domowej kuchni. Warzywa i owoce dostępne na bazarach czy w sklepach warzywnych powinniśmy jeść w formie nieprzetworzonej (kiedy jest to możliwe). Produkty takie posiadają olbrzymie ilości witamin  i mikroelementów, co znacząco wpłynie na jakość naszego zdrowia i samopoczucia.

Pomidor – letni król w kuchni!

Nie ma wątpliwości, że środek i końcówka lata należą bezsprzecznie do pomidorów – pomidory są bogate w antyoksydanty, potas, fosfor. Pomidory w naszej kuchni można wykorzystywać na wiele sposobów – doświadczone gospodynie tworzą przeciery i soki pomidorowe, które w miesiącach zimowych i na przednówku stanowią doskonałą bazę pod zupy pomidorowe, sosy czy spaghetti. Pomidory w trakcie lata warto też wykorzystywać w codziennych daniach. Przepis na klopsiki w pomidorach z makaronem to świetny pomysł na szybki i prosty obiad, który z pewnością zasmakuje wszystkim domownikom. Pomidory warto również wykorzystać do leczo – to proste i aromatyczne danie z pewnością pozwoli zaspokoić apetyt i poczuć prawdziwe lato na talerzu. Sos pomidorowy warto również wykorzystać do podawania faszerowanych papryk.

Jak gotować latem sprawniej?

W codziennym gotowaniu ważne są nie tylko wartościowe składniki, ale również wysokiej jakości garnki i patelnie. Szukając sposobów na usprawnienie codziennego gotowania, rekomendowane są garnki ze stali nierdzewnej 18/10. Garnki takie są trwałe, zabezpieczone przed korozją i wysokimi temperaturami. Atutem garnków jest wielowarstwowe dno, w którym zastosowano aluminiowy dysk. Jego zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, co przekłada się na znacznie szybsze przygotowanie potraw. Uzupełnieniem dla garnków są pokrywki ze szkła hartowanego, w których niewielkie odpowietrzniki pozwalają na odprowadzenie nadmiaru pary wodnej. Smażenie ułatwią nowoczesne patelnie z powłokami ceramicznymi.

 

 

Tags: