LOADING

Type to search

Ubezpieczenie motocykla – zadbaj o własne mienie!

Ubezpieczenie motocykla – zadbaj o własne mienie!

Share

Motocykl kojarzy się z dalekimi podróżami, możliwością omijania korków w dużych miastach, ale też z szybkością. Olbrzymie zróżnicowanie maszyn dostępnych na polskim rynku pozwala na wybranie modelu dopasowanego do wieku, umiejętności, oczekiwań. Niezwykle ważne jest ubezpieczenie motocykla – znacząco podniesie to komfort jazdy i pozwoli cieszyć się każdą chwilą na dwóch kółkach.

Jakie ubezpieczenie motocykla wybrać?

Jazda motocyklem to przyjemność, ale i obowiązki dla posiadacza. Poza regularnymi przeglądami technicznymi, motocykl powinien być objęty obowiązkową polisą OC. Takie ubezpieczenie motocykla jest wymagane przez prawo i chroni innych użytkowników drogi. Jeśli motocyklista spowoduje wypadek czy kolizję, ubezpieczyciel pokrywa z polisy ewentualne roszczenia uczestników wypadku – może to być naprawa innego pojazdu, ale też leczenie osób poszkodowanych. Brak ważnej polisy OC naraża na wysokie mandaty, jak również na konieczność opłacenia roszczeń… z własnej kieszeni. Polisa OC nie ma stałej ceny – takie ubezpieczenie motocykla obliczane jest na podstawie wielu zmiennych, w tym wieku kierowcy, marki i pojemności motocykla, miejsca jego rejestracji.

Istnieje wiele możliwości ubezpieczenia motocykla dodatkowo – chętnie wybieraną opcją jest ubezpieczenie AC. Autocasco pozwala na uzyskanie środków na naprawę motocykla, który uszkodzony został w wyniku kolizji, ale też podczas postoju na parkingu. Nie ma znaczenia, kto jest sprawcą zdarzenia. Atutem ubezpieczenia motocykla AC jest możliwość dopasowania oferty i zakresu ubezpieczenia do potrzeb.

 

Ubezpieczenie motocykla w trasie – assistance

W czasie dłuższych wyjazdów motocyklowych warto zadbać o ubezpieczenie w formie assistance. Ten rodzaj polisy pozwala na szybkie reagowanie na problemy w drodze. Assistance pozwoli na wezwanie lawety i odholowanie motocykla do najbliższego warsztatu, zapewnienie transportu dla motocyklisty oraz pasażera.

Tags:
live url color.net zobacz