LOADING

Type to search

Światła na taras – jakie oświetlenie wybrać?

Światła na taras – jakie oświetlenie wybrać?

Share

Oświetlenie tarasu to nie tylko kwestia estetyki i elegancji – funkcjonalne światła na taras pozwolą na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa osób, które po zmroku poruszają się po tarasie czy po ogrodzie. Jakie światła na taras wybrać? Z pewnością warto dopasować rodzaj oświetlenia do wybranej aranżacji!

Rattanowe lampiony – romantyczne światła na taras

Nie trzeba wiele, aby taras zmienił się w romantyczne miejsce wypoczynkowe: sofa ogrodowa oraz dopasowane do niej fotele, niski stolik kawowy. Aby nadać tej przestrzeni niebanalnego wyglądu wieczorami, warto postawić na eleganckie światła na taras. Doskonała propozycja na tarasy boho będą eleganckie lampiony rattanowe. Wewnątrz konstrukcji lampionu umieszczone jest szklane naczynie w którym ustawiana jest świeca. Lampiony rattanowe mogą być stawiane bezpośrednio na stolikach kawowych, gdzie staną się piękna ozdobą. Dobrym pomysłem może być też osadzenie ich na schodach tarasowych czy też wzdłuż ścieżek ogrodowych, by wyznaczały drogę. Wiele osób decyduje się też na podwieszenie lampionów nad głowami, aby tworzyły lśniące girlandy. Tak zaprojektowany taras z pewnością zachęci do odpoczynku na świeżym powietrzu.

Lampy solarne – nowoczesne światła na taras

Nowoczesne tarasy i przestrzenie ogrodowe warto oświetlać przy pomocy lamp solarnych. Szeroki wybór modeli pozwoli na dopasowanie produktu do potrzeb. Światła na taras w formie lamp solarnych nie tylko prezentują się doskonale – wspierają one też środowisko naturalne. Lampy tego typu mogą być ładowane na dwa sposoby: poprzez energię słoneczną oraz kabel USB. Przemyślana konstrukcja lamp solarnych i zastosowanie trwałych materiałów sprawia, że lampy te są wysoce odporne na ścieranie czy zmienne warunki atmosferyczne. Lampy te mogą pracować w kilku trybach, co pozwala na monitorowanie stopnia zużycia zmagazynowanej energii.

 

 

Tags: