LOADING

Type to search

Jak się pozbyć lwiej zmarszczki?

Jak się pozbyć lwiej zmarszczki?

Share

Czym jest lwia zmarszczka? Jest to bruzda, która przybiera postać pionowej kreski zarysowującej się między brwiami. Jest to zmiana mimiczna, która wraz z wiekiem może przekształcić się w zmarszczkę statyczną, a tym samym negatywnie wpływać na wizerunek. Sprawia, że spojrzenie wygląda złowrogo i pochmurnie. Istnieje wiele przyczyn powstawania omawianej zmarszczki. Wśród zabiegów medycyny estetycznej znajdują się jednak sposoby, które umożliwiają jej złagodzenie lub wyeliminowanie. Jakie metody są rekomendowane w walce z lwią zmarszczką?

Jak usunąć lwią zmarszczkę? Ograniczenie przyczyn jej powstawania

Jednym z pierwszych sposobów złagodzenia lwiej zmarszczki jest zwiększenie troski o własną skórę, czy wprowadzenie prawidłowej pielęgnacji skóry. Na powstawanie i pogłębianie się lwiej zmarszczki może wpływać również nieodpowiednia dieta, brak optymalnego nawilżenia i nawodnienia, a także palenie papierosów. Wdychany dym papierosowy negatywnie oddziałuje na tkanki, zmniejszając ich elastyczność, napięcie i przyspieszając naturalne procesy starzeniowe komórek skóry.

 

Inną przyczyną utrwalania się wspomnianej bruzdy na czole jest stres, który powoduje nadmierne napięcie twarzy. Kolejnym czynnikiem negatywnie wpływającym na jakość i kondycję skóry jest promieniowanie słoneczne. Częste opalanie się bez właściwej protekcji sprzyja pogłębianiu się zmianom zmarszczkowym.

 

Dlaczego warto znać ewentualne przyczyny pogłębiania się lwiej zmarszczki? Większa troska o własną skórę i nienarażanie jej na czynniki potęgujące jej zwiotczenie i brak elastyczności ułatwią zmniejszenie występującej na czole bruzdy oraz przyczynią się do wzmocnienia efektywności zabiegów medycyny estetycznej w walce z lwią zmarszczką.

Kwas hialuronowy na lwią zmarszczkę

Jeżeli mimo rozluźnienia mięśni zmarszczka na czole pozostaje niewzruszona, może to oznaczać, iż zmiana ta przybrała formę statyczną. W takiej sytuacji lekarz medycyny estetycznej może zarekomendować zastosowanie kwasu hialuronowego jako wypełniacza, który umożliwi wyrównanie bruzdy i złagodzenie wizerunku. Substancja ta umożliwia uzyskanie naturalnie wyglądających rezultatów, które widoczne są natychmiast po przeprowadzonym zabiegu. Zabieg ten nie wymaga od pacjenta długotrwałej rekonwalescencji. Może on od razu powrócić do swoich obowiązków.

 

Iniekcja kwasu hialuronowego może po pewnym czasie wymagać powtórzenia. Ponowne przystąpienie do tej procedury zależne jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta, jak i codziennej pielęgnacji skóry.

Podanie toksyny botulinowej rozluźniającej mięśnie w obszarze lwiej zmarszczki

Kolejny zabieg medycyny estetycznej, który proponowany jest pacjentom do 35. roku życia, to toksyna botulinowa. Ta metoda rekomendowana jest osobom, które zaobserwowały u siebie występującą zmianę mimiczną na czole, jednak nie ma ona jeszcze stałej postaci. Dzięki wspomnianej substancji można miejscowo zdezaktywować mięśnie, wskutek czego bruzdy mimiczne w określonym miejscu przestają występować, a skóra staje się wygładzona i napięta. Podanie toksyny botulinowej musi zostać poprzedzone wywiadem medycznym, aby wykluczyć jakiekolwiek przeciwwskazania do iniekcji omawianego preparatu. Zabieg powtarza się przeważnie co 4-6 miesięcy.

Od czego zależeć będzie dobór zabiegu medycyny estetycznej?

Wybór metody zabiegowej uzależniony jest w dużym stopniu od wieku pacjenta i głębokości wspomnianej bruzdy mimicznej. Lekarz medycyny estetycznej weźmie również pod uwagę codzienne nawyki i sposób pielęgnacji cery, a także aktualny poziom jej zwiotczenia, odwodnienia itd. Istotna jest także dotychczasowa historia leczenia pacjenta, przebywane choroby, czy wszelkie informacje na temat już przeprowadzonych zabiegów medycyny estetycznej.

 

W zależności od potrzeb i oczekiwanych rezultatów, lekarz może zalecić wykonanie jednego zabiegu lub serii zabiegów. Zdarza się, iż konieczne jest stworzenie bardziej złożonej procedury, by uzyskać pożądane efekty wizualne. O wszystkich kwestiach związanych z wygładzaniem lwiej zmarszczki możesz porozmawiać na konsultacji w Klinice Novoderm w Łodzi.

Tags: