LOADING

Type to search

Okna do domu energooszczędnego – najważniejsze informacje

Okna do domu energooszczędnego – najważniejsze informacje

Share

Domy zaprojektowane w technologii energooszczędnej stają się powszechnie obowiązującym standardem na polskim rynku. Aby dom jednorodzinny mógł zyskać miano energooszczędnego lub pasywnego, musi spełniać ściśle określone normy. Aby zminimalizować straty energii, stosuje się między innymi odpowiednie docieplenia ścian, systemu rekuperacji, odpowiednie okna i drzwi. Jakie okna do domu energooszczędnego warto wybrać? Sprawdź!

Jakie okna do domu energooszczędnego?

Okna do domu energooszczędnego wyróżniają się bardzo niskim współczynnikiem Uw, czyli przenikalności cieplnej. Im wartość parametru jest mniejsza, tym bardziej szczelne jest okno. Obecnie w budownictwie energooszczędnym standardem jest montaż okien o Uw na poziomie 0,8 W/m²K. Okna osadzone w szczelnych ramach wyposażane są w trzyszybowy pakiet. Innowacyjne, zamontowane przez fachowców okna są szczelną barierą dla chłodnych podmuchów z zewnątrz i ciepłego powietrza ogrzanego wewnątrz domu. Co ważne, nowoczesna technologia produkcji pozwala na osiągnięcie doskonałych parametrów nawet w wielkoformatowych przeszkleniach.

Zanim wybierzesz konkretny model okien sprawdź, czy posiada on certyfikaty. Najlepszym potwierdzeniem jakości energooszczędnej stolarki okiennej są specjalne certyfikaty przyznawane przez niezależne jednostki.

Gdzie umieścić okna?

Okazuje się, że na parametry budynku ogromny wpływ ma nie tylko jakość okien, ale również ich umiejscowienie. W domach energooszczędnych należy maksymalnie wykorzystać naturalną energię pochodzącą ze słońca. Z tego powodu otwory okienne powinny być skierowane w stronę południową. Montowanie okien od strony północnej powinno być ograniczone do minimum.

Tags:
zobacz kasa.com.pl thtexaswish.org