LOADING

Type to search

Wybór dźwigarów betonowych

Wybór dźwigarów betonowych

Share

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się dźwigary betonowe sprężone. Na trwałych konstrukcjach bazuje większość współczesnych budowli. Warto mieć świadomość, że konstrukcje przygotowane są z mieszanki stali i betonu.

Czym są dźwigary?

Betonowe prefabrykaty stosuje się coraz częściej w celu skrócenia czasu budowy. W tym artykule wymienimy najważniejsze zalety dźwigarów betonowych i wyjaśnimy, gdzie znalazły zastosowanie. Głównym zadaniem dźwigarów jest dźwiganie ciężaru budynku. Nikogo chyba nie powinno dziwić, że dźwigary stosowane są do konstruowania dachów oraz stropów. Można śmiało powiedzieć, że dźwigary przeznaczone są do wznoszenia różnych budynków produkcyjnych lub magazynowych. Bez wątpienia cechują się bardzo dużą użytecznością. Wybór dźwigarów jest obecnie ogromny, dlatego każda firma budowlana powinna bez większego problemu znaleźć coś dopasowanego do swoich preferencji. Na rynku dostępne są dźwigary betonowe sprężone jednospadowe oraz dwuspadowe. Warto podkreślić, że długość pojedynczego dźwigara może wynieść nawet do kilkudziesięciu metrów.

Rodzaje dźwigarów

Dźwigary różnią się także pod względem przekroju. Poszczególne przedsiębiorstwa prześcigają się w ofertach, ponieważ wybór dźwigarów jest bardzo duży. Możliwe jest także przygotowanie dźwigarów na specjalne zamówienie klienta. Należy pamiętać, że od klienta będzie zależał finalny wymiar produktu. To klient m wiedzę na temat wymagań technicznych projektu. W sprzedaży można znaleźć także okucia znanych marek oraz inne przydatne elementy. Warto mieć na uwadze, że duża liczba firm proponuje również montaż omawianych produktów. W takiej sytuacji użytkownicy mogą mieć zupełną pewność z bezpiecznego użytkowania. Budowy mogą być wykonywane szybciej i sprawniej dzięki dźwigarom betonowym sprężonym.

Budowa nieruchomości

Na polskich budowach takie rozwiązanie jest stosowane coraz częściej. Przy zakupie dźwigarów nie powinieneś kierować się jedynie ceną. Należy pamiętać, że stosunek ceny do jakości jest zdecydowanie bardziej istotną kwestią. Dźwigary sprężone przenoszą obciążenie z powierzchni dachu i przenosi je na ściany lub słupy. Trzeba dodać, że przy użyciu dźwigarów o pasach równoległych można uzyskać dowolny spadek dachu. Szybkość budowania nieruchomości zależy w dużej mierze od firmy budowlanej. Przedsiębiorstwo budowlane ma określony czas na przygotowanie konstrukcji i wszystko musi być szczegółowo opisane w umowie. Oczywiście cały proces można przyspieszyć stosując prefabrykaty. Po dokładnym przeczytaniu tekstu powinieneś już wiedzieć, gdzie stosowane są dźwigary betonowe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie dźwigary betonowe sprężone.

Tags: