LOADING

Type to search

Wybijaki do skóry – Craftpoint

Wybijaki do skóry – Craftpoint

Share

Robienie w skórze jest bardzo złożonym procesem, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Każdy kaletnik wie, że musi zaopatrzyć się w niezbędne materiały i narzędzia, które pomogą mu w stworzeniu idealnego dzieła. Jednym z najważniejszych asortymentów są narzędzia kaletnicze wspomagające obróbkę skórną. Spośród nich wybijaki do skóry pokryły się ogromną sławą. Dzięki nim kaletnik może w bezpieczny sposób zszywać kawałki skóry w sposób trwały. Rozmaite wybijaki do skóry można zdobyć w specjalistycznych sklepach takich jak Craftpoint.

Wybijaki do skóry – działanie i charakterystyka

 

Wybijaki do skóry musza być przede wszystkim trwałe. Właśnie dlatego budowane są z mocnej stali, która zabezpiecza ich strukturę przed uszkodzeniami. Przed przystąpieniem do zakupu warto dowiedzieć się czym są wybijaki do skóry i które będą najlepsze dla danego kaletnika.

Wybijaki do skóry mają za zadanie w szybki i symetryczny sposób wyżłobić otwory przez które kaletnik może prowadzić nici. Jest to bardzo ważny proces, który zabezpiecza nici przed uszkodzeniami. Nie ma nic gorszego niż rozwarstwienie się delikatnych nici w trakcie procesu szwalnego. Po użyciu odpowiednich wybijaków nici mogą gładko przechodzić przez otwory co ogranicza ryzyko uszkodzenia całej konstrukcji dzieła. Samo użytkowanie wybijaków nie jest czymś skomplikowanym. Wystarczy jedynie wybrać odpowiednie miejsca, w których ma zostać wykonany otwór. Następnie ostrą część wybijaka przykłada się do powierzchni skóry. Przeciwległa strona jest płaska – gwarantuje to możliwie precyzyjne uderzenie młotka w wybijak i wyżłobienie otworu.

Wybijaki do skóry są różnorodne pod kątem specyfikacji. Mogą jednocześnie wyżłobić od jednego do pięciu otworów. I tak analogicznie można znaleźć wybijaki pojedyncze, podwójne, potrójne czy nawet poczwórne. Im większa ilość ostrych zakończeń tym więcej pojedynczych otworów można wyżłobić za pośrednictwem uderzenia młotka. Wybijaki do skóry z większą ilością otworów ograniczają wykonanie niesymetrycznego kształtu dzieła co mogłoby się stać przy wyżłabianiu wybijaka w sposób pojedynczy.

Podsumowanie

 

Wybijaki do skóry to narzędzie, w które powinien zaopatrzyć się każdy kaletnik. W dzisiejszych czasach samodzielne przeprowadzanie nici z pomocą igieł rzadko kończy się wykonaniem estetycznego projektu. Właśnie dlatego wybijaki do skóry to podstawa! W zależności od rodzaju wybijaka można wyżłobić większe bądź mniejsze otwory. Te mniejsze będą odpowiednie przy wykonywaniu projektów o niewielkich rozmiarach. Te większe nadadzą się w przypadku projektowania dzieł o większym kalibrze.

Sprawdź: https://craft-point.com/k/narzedzia-do-skory/narzedzia-do-ciecia-i-wycinania-skory/wybijaki-do-skory/

Tags: