LOADING

Type to search

Zadaszenie na taras – jaki model wybrać?

Zadaszenie na taras – jaki model wybrać?

Share

Opady deszczu, szkodliwe promieniowanie UV, ostre słońce… Odpoczynek na tarasie może zakłócić pogoda. Możesz w prosty sposób uniezależnić się od kapryśnej aury, montując nad tarasem specjalne zadaszenie. Altany z drewna, pawilony z tworzyw sztucznych, zwijane markizy z tkanin odchodzą do lamusa. Miejsce niepraktycznych zadaszeń zajmują w nowoczesnych ogrodach innowacyjne pergole z metalu. Czym charakteryzują się modne konstrukcje? Sprawdź!

Aluminiowe zadaszenie na taras – jak to działa?

Zadaszenia ogrodowe wybierane przez architektów zbudowane są w całości z aluminium malowanego proszkowo. Całoroczna konstrukcja jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, skrajne temperatury, woda. Metal nie wymaga impregnacji ani zabezpieczania poza sezonem. Podstawą konstrukcji są mocne profile trwale, ale dyskretnie przymocowane do podłoża. Wytrzymała konstrukcja jest oparciem dla najważniejszej części – dachu składającego się z lameli, czyli płaskich, aluminiowych listew. W nowoczesnych zadaszeniach stosowany jest system manualnej regulacji. Można porównać go do żaluzji. Za pomocą prostego systemu zmieniasz kąt nachylenia listew, kontrolując tym samym ilość promieni docierających na taras. Jednym ruchem możesz zamknąć dach i schronić się przed deszczem. Innowacyjne zadaszenia dostępne są na stronie gardenspace.sk/zastresenie-terasy.

Dodatkowe elementy

Nowe zadaszenie będzie jeszcze bardziej funkcjonalne, jeśli wyposażysz je w przesłony boczne. Rolety zwiększą poczucie prywatności podczas opalania się na leżaku czy spotkania przy grillu z przyjaciółmi. Ponadto, będą doskonałą osłoną przez drażniącym światłem.

 

Tags: