LOADING

Type to search

Bagażniki na narty – jak przewozić narty?

Bagażniki na narty – jak przewozić narty?

Share

Bez względu na to, czy jesteś wytrawnym, czy początkującym narciarzem z pewnością wiesz, jak ogromne znaczenie ma bezpieczeństwo podczas uprawiania zimowych sportów. Co jednak, jeśli na stok musisz dojechać? Nie po to kupiłeś dopasowany sprzęt narciarski, aby wypożyczać narty, buty czy deskę snowboardową na miejscu, prawda? By cieszyć się komfortową jazdą trzeba zacząć od właściwego sposobu przewożenia nart. Nie musisz od razu wydawać kilkunastu tysięcy złotych na zakup drogiego sprzętu. Możliwych jest kilka rozwiązań przewożenia sprzętu, które z pewnością uda się dopasować w taki sposób, aby nie zrujnować Twojego portfela, a jednocześnie zadbać o bezpieczeństwo jazdy i właściwie zabezpieczyć sprzęt. Wykorzystanie wnętrza pojazdu do transportu nart na tylnej kanapie to nie najlepszy pomysł. Co więc wybrać?

Przewożenie nart i desek snowboardowych – boxy dachowe

Sprzęt narciarski we wnętrzu pojazdu nawet, jeśli się mieści, to nie najlepsze rozwiązanie. Nawet stosując odpowiednie zabezpieczenia, w przypadku gwałtownego hamowania, istnieje ryzyko zagrożenia zdrowia i życia kierowcy oraz pasażerów pojazdu. Nie bez znaczenia jest także gromadzenie się wilgoci w aucie – po jeździe ciężko o dokładne oczyszczenie sprzętu narciarskiego. Resztki śniegu zmienią się w wodę, której ciężko będzie się pozbyć. Zdecydowanie rozsądniejszy jest wybór odpowiedniego bagażnika montowanego na zewnątrz samochodu. Bagażniki i dachowe boxy samochodowe to akcesoria, które są nieodłączne w przewożeniu sprzętu narciarskiego! Dach samochodu to wspaniały pomysł na wykorzystanie dodatkowej przestrzeni bagażowej. Zwłaszcza, kiedy czeka nas daleka podróż. Do wyboru mamy specjalne uchwyty narciarskie lub boxy dachowe. Na który bagażnik dachowy się zdecydować? To zależy głównie od Twojego budżetu oraz ilości i rodzaju sprzętu, który chcesz przewozić na dachu samochodu.

Boxy dachowe i inne bagażniki na narty – które rozwiązanie wybrać?

W przypadku dużej liczby i różnorodności warto postawić na box dachowy. Na rynku dostępne są różne wielkości, które z łatwością możesz dopasować do swoich potrzeb. W popularnej trumnie, jak potocznie nazywa się boksy dachowe, bez problemu zmieścisz nawet kilka par nart, snowboard, a także kaski i kijki narciarskie. Mają nawet kilkaset litrów pojemności i dzięki nim możesz być spokojny o bezpieczne przewożenie sprzętu. Ponieważ są zamykane, ochronią Twoje narty przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi w trakcie jazdy, a zwłaszcza przed solą drogową, która może być szczególnie niebezpieczna dla gumowych elementów. Specjalne pokrowce na sprzęt narciarski nie będą już potrzebne. Bagażnik typu box nie jest najtańszym wyborem. Ceny wahają się od jednego do kilku tysięcy złotych, w zależności od modelu. Jednak dostępne są także tańsze rozwiązania.

Boks dachowy kufer THULE MOTION XT XL na auto - bagazniki24.pl

Uchwyty na samochód – magnetyczne czy na belki dachowe?

Jeśli narciarstwo uprawiasz głównie zimą i szukasz rozwiązania do przewozu nart, które będzie opcją budżetową, ale jednocześnie bagaż będzie właściwie zabezpieczony, koniecznie powinieneś rozważyć uchwyty narciarskie do montowania na dachu. Do wyboru masz uchwyty narciarskie montowane do belek oraz specjalne magnetyczne bagażniki, które sprawdzą się, jeśli nie masz relingów dachowych. Przy pomocy takiego uchwytu przewieziesz nie tylko narty – bez problemu zmieści się także deska snowboardowa (a nawet 2!). Produkty te są relatywnie tanie, ciekawe propozycje znajdziesz już poniżej 200 zł, jednak przyda się jeszcze dodatkowy pokrowiec dla lepszej ochrony, więc warto go doliczyć do końcowej ceny produktów.
Szerokiej drogi i dobrej zabawy na stoku!

Tags: