LOADING

Type to search

Szlabany parkingowe – w jakim celu się je stosuje

Szlabany parkingowe – w jakim celu się je stosuje

Share

Szlabany parkingowe stały się nieodzownym elementem miejskiego krajobrazu. Ich zadaniem jest oddzielenie strefy przeznaczonej dla klientów poszczególnych instytucji od strefy użytku publicznego. Sprawdź, jakie są rodzaje szlabanów parkingowych i w jakich miejscach można się na nie natknąć!

Jakie są rodzaje szlabanów parkingowych?

Szlabany parkingowe to urządzenia, które ulegają różnym klasyfikacjom. Najczęściej szlabany dzieli się ze względu na rodzaj jednostki napędowej. Możemy wyróżnić szlabany elektromechaniczne oraz elektrohydrauliczne.

Szlabany parkingowe elektromechaniczne działają dzięki pracy silnika i przekładni ślimakowej. Z kolei szlabany elektrohydrauliczne zawdzięczają swoją funkcjonalność pracy pompy i tłoków, które wywierają ciśnienie na cieszy odpowiadającej za napęd urządzenia.

Po co stosuje się szlabany parkingowe?

Szlabany parkingowe stosuje się w celu wydzielenia poszczególnych stref, przeznaczonych dla klientów danej placówki. Dzięki nim ryzyko zajęcia miejsca parkingowego przez przypadkowego kierowcę stanowczo maleje.

Oprócz tego szlabany parkingowe zapewniają prywatność i bezpieczeństwo mieszkańcom prywatnych osiedli. Osoby, które nie są upoważnione do przekroczenia obszaru prywatnego, będą miały do niego utrudniony dostęp.

Szlabany parkingowe – jak wybrać

Jeśli stoisz przed wyborem szlabanu parkingowego, w pierwszej kolejności powinieneś zastanowić się, czemu ma służyć to urządzenie. Jeśli szlaban parkingowy montowany jest przy niewielkim osiedlu lub małej firmie, jego użytkowość może ograniczyć się do wykonania około 1000 cykli w ciągu doby.

Jeśli jednak jesteś odpowiedzialny za montaż szlabanu w miejscu, w którym codziennie przewijają się setki osób, powinieneś wybrać urządzenie, które jest odporne na intensywną eksploatację i trudne warunki atmosferyczne.

Szlabany parkingowe – budowa i działanie

Oprócz rodzaju napędu, szlabany parkingowe wyróżnia także sposób użytkowania. Do wyboru mamy szlabany ręczne, półautomatyczne oraz automatyczne.

Ręczne szlabany, jak nietrudno się domyślić, to bariery, które należy manualnie kontrolować przez cały czas. Szlabany półautomatyczne i automatyczne, które mogą być sterowane za pomocą pilota, karty czy przycisku, to idealnie rozwiązanie do miejsc intensywnie eksploatowanych przez klientów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szlabany parkingowe.

Tags: