LOADING

Type to search

Gdzie najlepiej pojechać na wakacje do Turcji?

Gdzie najlepiej pojechać na wakacje do Turcji?

Share

Najlepszym miejscem na wakacje jest oczywiście Turcja. Pewna pogoda, ciepłe morze, wspaniali ludzie, masa rozrywek, to wszystko jest gwarantowane. Ale, w które miejsce w Turcji warto jechać na wakacje? Który rejon będzie najlepszy, aby cieszyć się prawdziwym wypoczynkiem?

 

Rozważając nad wyborem miejsca na wakacje każdy bierzemy pod uwagę różne czynniki. Zależą one od naszych preferencji, doświadczeń i oczekiwań. Niektórzy chcą przez całe wakacje nie ruszać się z jednego, spokojnego miejsca. Inni wolą codziennie opalać się na innej plaży. Jeszcze inni nie wyobrażają sobie wakacji bez niekończących się imprez trwających do białego rana. Są też tacy turyści, którzy aby dobrze wypocząć chcą zwiedzać i poznawać ciekawe miejsca i zabytki Turcji. Oczywiście w Turcji można spędzić wakacje w dowolny sposób, Wystarczy tylko wybrać odpowiedni rejon Turcji. I w większości przypadków będzie to Riwiera Turceka.

Najlepsze miejsce na wakacje, czyli Riwiera Turecka

Najwięcej osób na swój turecki urlop wybiera właśnie Riwierę Turecką. Jest ona najbardziej znanym i najbardziej oczywistym wyborem. I na dodatek to najlepszy, możliwy wybór. To niesamowite miejsce na wakacje. Cały region jest wspaniały. Charakteryzuje się on tym, że słońce świeci tutaj przez cały sezon, a do morza jest tylko kilka kroków. To tutaj znajdują się najlepsze i najbardziej znane kurorty oraz hotele. Nawet najbardziej wymagający goście znajdą tutaj coś dla siebie i nie będą mogli na nic narzekać. Wszystko przygotowane jest dla i pod turystów.

 

Decydując się na wakacje na riwierze tak naprawdę nie jesteśmy ograniczeni do jednej miejscowości. Riwiera Turecka rozciąga się na dużym obszarze i w jej skład wchodzą tak znane miejscowości jak:

  • Bodrum,
  • Alanya,
  • Belek,
  • Kemer,
  • Fethie,
  • Side,
  • Marmaris,
  • Oludeniz.

Te miejscowości są idealnym wyborem dla wszystkich turystów. Cała infrastruktura została specjalnie przygotowana na potrzeby turystów i wypoczynku. Wszyscy lubiący atmosferę dużego, nowoczesnego miasta, która jest połączona z najpiękniejszymi na świecie plażami i widokami, powinni wybrać Alanie lub jej okolice. Wszyscy, którzy lubią ciszę i spokój, na jaki można liczyć w niewielkich turystycznych miejscowościach, wybiorą wakacje Fethie lub Side. Natomiast okolice Bodrum czy Oludeniz także są niezwykle przyjemne, lecz mają pewne minusy. Do tych minusów, jeśli chodzi o Bodrum, zaliczyć można jeżowce w morzu. Ale wystarczą odpowiednie buty do wody i problemu nie ma. W przypadku Oludeniz minusem może być odległość od większych ośrodków. Ale co dla jednych jest minusem, dla innych będzie plusem. A morze w Oludeniz jest niesamowite.

Zwiedzanie Turcji, czyli wycieczki fakultatywne

Nie ważne, gdzie będziemy spędzali wakacje w Turcji, to jeżeli zwiedzanie jest naszą pasją, to możemy się bez problemu jej oddać. Nie ma znaczenia, którą miejscowość wybierzemy, w którym hotelu na Riwierze Tureckiej się zatrzymamy, będziemy mogli zwiedzać do woli. Będąc w Alanyi, Fethie, Side, Belek, Antalyi bez problemu możemy wyjechać na wycieczkę fakultatywną do Pamukkale, Kapadocji czy Stambułu. Przy czym Stambuł najlepiej zwiedzać jadąc do niego na kilka tygodni. To taka dygresja, gdyż nawet będąc na wakacjach w Alanyi możemy wyjechać na wycieczkę do Stambułu na jeden czy dwa dni. Wszystko to z lokalnym biurem podróży AlanyaOnline.pl. To oczywiście nie jedyne wycieczki, na które można jechać z tym biurem. Jest ich znacznie więcej. Wystarczy wspomnieć o zwiedzaniu Alanyi, rejsie statkiem, jeep safari, spływie kanionem, kanionie Tazi, hammamie itd. Szybko znajdziemy taką wycieczkę, która będzie nam najbardziej odpowiadała. Czyli bez problemu możemy zobaczyć najpiękniejsze zakątki Turcji.

 

Widać doskonale, że wybierając Riwierę Turecką mamy najszerszy dostęp do atrakcji i wycieczek, na jakie możemy się udać. Mamy też zagwarantowaną pogodę i pewność, że wrócimy wypoczęci i opaleni. Warto wybrać miejsce, które najbardziej nam odpowiada, znaleźć hotel i jechać na wakacje do Turcji. Pora odpocząć.

Tags: