LOADING

Type to search

Jakie rośliny do ogrodu dla początkującego ogrodnika?

Jakie rośliny do ogrodu dla początkującego ogrodnika?

Share

Dla początkujących ogrodników, ważne jest wybranie odpowiednich roślin, które są łatwe w uprawie i nie wymagają dużego doświadczenia. Warto wybierać rośliny o niskim wzroście, które nie wymagają częstego przycinania, a także są odporne na niekorzystne warunki pogodowe. Jakie rośliny i drzewa polecamy początkującym ogrodnikom?

Rośliny jednoroczne

Rośliny jednoroczne, takie jak nasturcje, petunie i surfinie, to świetny wybór dla początkujących ogrodników. Są one łatwe w uprawie, a także dostępne w wielu kolorach i odmianach. Każdy dobrze wyposażony ogrodniczy sklep internetowy lub stacjonarny posiada w swojej ofercie szeroką gamę odmian i kolorów. Można je łatwo sadzić w doniczkach lub bezpośrednio w ogrodzie i cieszyć się ich pięknymi kwiatami przez całe lato.

Krzewy i drzewa

Krzewy i drzewa owocowe, takie jak śliwy, jabłonie i forsycje, to również świetny wybór dla początkujących ogrodników. Są one łatwe w uprawie i nie wymagają częstego przycinania. Mogą one dodawać koloru i struktury do naszego ogrodu przez wiele lat. Ich owoce natomiast będą obdażać smakowitymi przekąskami lub stanowić świetny materiał na przetwory przez długie lata i dla wielu pokoleń!

Rośliny pnące

Rośliny pnące, takie jak powojnik, bluszcz i winobluszcz, to kolejny świetny wybór dla początkujących ogrodników. Są one łatwe w uprawie i doskonale nadają się do tworzenia zielonych ścian i baldachimów. Posadzone raz – nie wymagają szczegolnej pielęgnacji i świetnie radzą sobie samodzielnie. 

 

Tags: