LOADING

Type to search

Obóz żeglarski dla młodych ludzi

Obóz żeglarski dla młodych ludzi

Share

Zbliżają się wakacje. Czas więc pomyśleć o tym, jak zaplanować czas młodym ludziom, aby Ci nie siedzieli przez cały czas przed komputerem. Dobrą propozycją okazać się może obóz żeglarski dla młodzieży ok. 18 roku życia, jak również dla młodszych dzieci. Czy taka forma wyjazdu będzie odpowiednia?

Oferta obozów żeglarskich

Duża liczba osób zaczyna interesować się żeglarstwem. Poniekąd dlatego, że żeglarstwo jest dyscypliną uczącą pokory, zrozumienia środowiska naturalnego. Na ten temat można mówić bardzo dużo. Zamiast o tym tylko mówić, lepiej zapoznać się z tematem z bliska. Pomocny w tym będzie obóz żeglarski, który dedykowany jest dla dzieci w różnym wieku. Jest to propozycja obozu rekreacyjnego, gdzie młodzi ludzie dopiero będą poznawać pierwsze tajniki tej dyscypliny sportowej.

Czas na świeżym powietrzu

Zwykły obóz żeglarski dla dzieci, dedykowany jest dla dzieci powyżej trzynastego roku życia. Młodsze dzieci mogą mieć problem ze zaznajomieniem się z tematem. Poza tym, nie można zapomnieć o tym, że tego typu wyjazd, związany jest również z wysiłkiem fizycznym. Osoby powyżej trzynastego roku życia będą w stanie zmierzyć się z challenge, jaki na nich czeka. Jedno jest pewne – obóz żeglarski 2022 oferuje możliwość spędzenia dużej ilości czasu na świeżym powietrzu, co też wyjdzie z korzyścią dla zdrowia uczestników wyjazdu.

Noce pod żaglami

Róża Wiatrów to jeden z ośrodków, który organizuje tego typu wyjazdy. Nie lada ciekawostką może stanowić fakt, że uczestnicy wyjazdów żeglarskich, nie będą korzystać z domków, jakie znajdują się na terenie ośrodka, ale nocować będą pod żaglami, na jachtach. Na takich jednostkach pływających, które przystosowane są do tego, aby przyjąć młodych adeptów żeglarstwa. Prawda, że brzmi kusząco? Niejedna osoba dorosła będzie zazdrościć swojemu dziecku, że ma możliwość wzięcia udziału w takim wyjeździe. 

Nie tylko żeglowanie

Obóz żeglarski Mazury to nie tylko codzienne żeglowanie. To również szereg innych atrakcji, jak chociażby możliwość zorganizowania spływu kajakowego. Warto chociaż przez chwilę odpocząć od żeglugi, zapoznając się również z innymi aktywnościami sportowymi. Oprócz tego, dzieci, podczas wyjazdu będą miały szansę na to, aby uczestniczyć w wycieczkach autokarowych. Ważne jest żeglowanie, ponieważ po to bierze się udział w takich wyjazdach. Warto jednak przy tej okazji zapoznać się z innymi atrakcjami turystycznymi, jakich nie brakuje na terenie całych Mazur. 

 

Tags: