LOADING

Type to search

Jak mezoterapia igłowa wpływa na poprawę urody?

Jak mezoterapia igłowa wpływa na poprawę urody?

Share

Mezoterapia igłowa to jeden z najbardziej wszechstronnych zabiegów medycyny estetycznej. Można zastosować ją na twarzy i niemal na całym ciele, w tym na skórze głowy. Mezoterapię igłową wykonuje się m.in. w celu: odmłodzenia skóry twarzy, redukcji cellulitu na udach, pobudzenia wzrostu włosów, zmniejszenia widoczności blizn. Wyjaśniamy, jak działa mezoterapia igłowa i jakich efektów można się po niej spodziewać.

Jakie mechanizmy wykorzystywane są w zabiegu mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa to zabieg iniekcyjny, polegający, na podaniu do mezodermalnej warstwy skóry wybranego koktajlu odżywczego lub substancji aktywnej. Zabieg ten opiera się na dwóch mechanizmach działania:

  • iniekcji, czyli mikroskopijnych uszkodzeniach naskórka, które stanowią dla skóry impuls do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych;
  • aplikacji składników aktywnych, które od razu dostają się do głębokich warstw skóry, gdzie mogą zadziałać o wiele szybciej i skuteczniej niż podczas powierzchniowej aplikacji.

Skóra przed zabiegiem zostaje dokładnie oczyszczona i zdezynfekowana. W zależności od wybranego preparatu i indywidualnego progu bólu Pacjenta może zostać zastosowany krem znieczulający. Następnie specjalista wykonuje od kilku do kilkunastu zastrzyków przy pomocy strzykawki i cienkiej igły lub kaniuli. Cała procedura trwa zaledwie kilkanaście minut. Mezoterapia igłowa nie wymaga rekonwalescencji. Od razu po zakończeniu zabiegu można wrócić do codziennych aktywności, choć należy pamiętać, że przez kilka dni w miejscach iniekcji skóra może być lekko zaczerwieniona, zasiniona lub obrzęknięta.

Wpływ mezoterapii igłowej na poprawę kondycji skóry

Jak wyjaśniają eksperci z Kliniki Estell Senator w Warszawie, działanie mezoterapii igłowej zależy w dużej mierze od składu zastosowanego mezokoktajlu. Efekty, jakich można się spodziewać to:

  • poprawa nawilżenia skóry,
  • wzrost napięcia skóry,
  • redukcja zmarszczek,
  • wyrównanie kolorytu,
  • odmłodzenie skóry.

Mezoterapia igłowa ma również działanie profilaktyczne. Jej regularne stosowanie wyraźnie poprawia stan skóry – spowolnienia proces starzenia, zapobiega powstawaniu i pogłębianiu zmarszczek. Z tego względu mezoterapia igłowa polecana jest osobom w każdym wieku – zarówno tym, które chcą zredukować wyraźne ślady upływającego czasu, jak i tym, które jak najdłużej chcą cieszyć się młodzieńczym blaskiem.

Poprawa kondycji skóry po mezoterapii igłowej widoczna jest już po jednym zabiegu. Dla uzyskania optymalnych rezultatów konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Specjaliści zalecają przynajmniej 4 sesje w odstępach 3-tygodniowych.

Gdzie wykonać zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa powinna być wykonywana przez doświadczonego lekarza przy użyciu najwyższej jakości certyfikowanych preparatów. Odwiedź Find Beauty Expert, aby poznać listę najlepszych klinik medycyny estetycznej w Polsce i znaleźć tę, której oferta najbardziej spełnia Twoje oczekiwania.

Przed mezoterapią igłową musi odbyć się konsultacja, podczas której lekarz przeprowadza wywiad z Pacjentem, aby wykluczyć przeciwwskazania oraz dobrać rodzaj i dawkę preparatu. Decydując się na zabieg w sprawdzonej klinice medycyny estetycznej, zyskujesz pewność, że zajmą się Tobą najlepsi specjaliści, a cała procedura przebiegnie z zachowaniem najwyższych standardów.

Tags: