LOADING

Type to search

Domowe pralki – amortyzacja to podstawa

Domowe pralki – amortyzacja to podstawa

Share

Każdy choć raz widział i słyszał jak działają pralki. Niektóre z nich działają ciszej, a niektóre z nich głośniej. Zbyt głośne działanie pralki potrafi uprzykrzyć życie domowników, którzy aktualnie przebywają we własnym mieszkaniu. Aby zapobiec zbyt hałaśliwej pracy pralki zamontowywane są w niej specjalne amortyzatory do pralek tłumiące wszystkie wstrząsy i ,,podskoki”.

Amortyzatory do pralek – informacje

 

Amortyzatory do pralek ograniczają nadmierne ruchy pralki sprawiając, że stabilnie stoi na swoim miejscu nawet w sytuacji, gdy jej bęben wypełniony jest ubraniami po brzegi. Amortyzatory do pralek znajdują się tuż przy jej zbiorniku przez co są najbardziej narażone na uszkodzenia. W momencie, kiedy nagle pralka zaczęła zbyt głośno chodzić, przesuwać się po powierzchni podłogi bardzo często świadczy to o uszkodzeniu amortyzatora pralki. Wtedy warto jest poważnie zastanowić się nad jego wymianą aby nie uszkodzić bębna pralki i powierzchni, na której się znajduje.

Na szczęście w wielu sklepach internetowych dostępne są różne rodzaje zamienników do pralek, które można zamontować samodzielnie bądź z pomocą wykwalifikowanej do tego osoby. Wystarczy jedynie dobrać model amortyzatora, który będzie pasował do własnego modelu pralki. Amortyzatory najczęściej wymienia się poprzez odkręcenie bocznej bądź tylnej klapy pralki – najczęściej za nimi się znajdują. Gdy znajdzie się już amortyzator własnej pralki można sprawdzić jego jakość poprzez ściśnięcie jego obwodu. Jeżeli jest to łatwe najczęściej oznacza to konieczność wykręcenia starego amortyzatora i konieczność zamontowania nowej części zamiennej.

Podsumowanie

 

Amortyzatory do pralek najczęściej są dostępne od ręki. Wystarczy podjechać do pobliskiego sklepu z częściami AGD i zapytać o dostępność danego modelu. Gdy nie są dostępne od ręki najczęściej można je zamówić. Gdy nie ma się ochoty jechać do sklepów stacjonarnym można przeglądnąć asortyment sklepów internetowych z częściami AGD – przykładem jest AGDmaster.

Tags: