LOADING

Type to search

Co warto wiedzieć na temat laserowego zamykania naczynek?

Co warto wiedzieć na temat laserowego zamykania naczynek?

Share

Rozszerzone naczynka to nieestetyczne zmiany nazywane często pajączkami ze względu na ich charakterystyczny kształt. Pojawiają się najczęściej na twarzy i łydkach. Wiele osób pragnie się ich pozbyć. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest laserowe zamykanie naczynek, które jest w stanie usunąć te zmiany całkowicie. Wyjaśniamy, na czym polega ten zabieg.

Jaki laser na naczynka?

Według specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie, którzy w swojej ofercie posiadają kilka laserów na naczynka, złotym standardem w leczeniu zmian naczyniowych, takich jak „pajączki”, rumień czy trądzik różowaty, jest laser Cutera Excel V+. Jest to laser dualny, co oznacza, że dysponuje dwiema długościami fali: 532 i 1064 nm i umożliwia indywidualne dobranie parametrów do potrzeb pacjenta. Urządzenie posiada dwie głowice: chłodzącą CoolView do leczenia głębszych i powierzchniowych zmian naczyniowych oraz niezwykle precyzyjną rączkę Dermastat. Dzięki dużej plamce lasera i wysokiej mocy Cutera Excel V+ umożliwia wykonanie zabiegu dwa razy szybciej niż jego poprzednicy.

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek wykonywane jest przez specjalistę medycyny estetycznej lub kosmetologa i poprzedzone jest dokładnym wywiadem z pacjentem, podczas którego należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do zastosowania lasera.

Procedura w większości przypadków nie wymaga zastosowania znieczulenia. Usuwanie naczynek laserem Cutera Excel V+ jest zabiegiem nieablacyjnym, co oznacza, że nie powoduje przerwania ciągłości naskórka. Światło lasera jest kierowane przezskórnie wprost w rozszerzone naczynko włosowate lub żyłę. Wiązka światła jest dokładnie absorbowana przez hemoglobinę znajdującą się w naczyniu krwionośnym. Pochłonięte światło zamienia się w ciepło, które nieodwracalnie uszkadza ścianki naczynka, powodując jego zamknięcie.

Laserowe usuwanie naczynek – efekty

Laser sprawia, że temperatura krwi w naczynku gwałtownie rośnie, naczynko się obkurcza i zamyka na stałe. Nie ma możliwości, żeby raz usunięte naczynko się odnowiło. Zabieg ten przynosi doskonałe efekty w leczeniu różnych zmian naczyniowych, w tym: trądziku różowatego, rumienia na twarzy, naczyniaków rubinowych. Dla uzyskania optymalnych rezultatów zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie. Najlepsze wyniki uzyskiwane są zwykle po serii 4-6 zabiegów, jednak plan leczenia zawsze jest ustalany indywidualnie, zgodnie z potrzebami pacjenta.

Zasady postępowania po laserowym zamykaniu naczynek

Należy pamiętać, że laserowe zamykanie naczynek likwiduje objawy, a nie przyczyny powstawania zmian naczyniowych. Oznacza to, że bez odpowiedniej pielęgnacji i zmiany stylu życia „pajączki” mogą powrócić. Po zabiegu laserowego zamykania naczynek warto więc zacząć odpowiednio dbać o cerę naczynkową, aby nie dopuścić do powstawania nowych zmian. Stosuj dermokosmetyki przeznaczone specjalnie do skóry podatnej na pękanie naczynek. Najlepiej sięgaj po preparaty zalecone przez specjalistę medycyny estetycznej, dermatologa lub kosmetologa.

Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko powstawania rozszerzonych naczynek w przyszłości, musisz też zmienić styl życia na zdrowszy. Szczególnie istotne jest przestrzeganie następujących zasad:

  • unikaj nadmiernej ekspozycji skóry na słońce (w tym również solarium);
  • bądź osobą aktywną fizycznie;
  • unikaj ciasnej odzieży;
  • unikaj gorących kąpieli i sauny;
  • ogranicz spożywanie alkoholu;
  • odpoczywaj z lekko uniesionymi nogami;
  • stosuj zdrową dietę;
  • unikaj ostrych i gorących potraw.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-ursynow-aleja-ken/  

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/



Tags:
trzaikrajobraz.pl moralarte.com aria.org