LOADING

Type to search

Wakacje nad wodą: jakie lokalizacje wybieramy najchętniej?

Wakacje nad wodą: jakie lokalizacje wybieramy najchętniej?

Share

Wypoczynek nad wodą jest jednym z tych pomysłów, po które Polacy sięgają coraz częściej. Świeże powietrze bijące od morza czy od jeziora, piękne widoki, cisza, bliski kontakt z naturą no i co najważniejsze: możliwość aktywnego spędzania czasu nie tylko na lądzie. To rzeczy, które w urlopie nad wodą cenimy najbardziej! Jakie miejsca Polacy chętnie wybierają na wczasy nad wodą?

Morze czy jezioro? Polska czy zagranica?

Wśród popularnych w ostatnich latach kierunków wypoczywania nad wodą, zdecydowanie wzrosło zainteresowanie urlopami w Polsce. Być może jest to spowodowane wariackimi czasami zdrowotnymi i panoszącymi się na świecie wirusami, a być może Polacy po prostu bardziej doceniają to, co mają na wyciągnięcie ręki i czego wcale nie muszą szukać poza naszym krajem. Numerem jeden jest oczywiście urlop nad morzem, ale i tu tendencja coraz mocniej zaczyna się przekierowywać na jeziora. Bałtyk jest coraz brudniejszy, coraz częściej pojawiają się na morzu rożne sinice i zakwity uniemożliwiające pływanie, więc wielu turystów woli postawić na „pewniaka”, czyli wakacje nad jeziorami. Wybieramy w tym miejscu zarówno popularne Mazury, jak i coraz chętniej jeziora pojezierza lubuskiego (zachodnia Polska) czy Kaszuby. Wśród jezior lubuskich dużym uznaniem cieszy się Sława ( np tutaj: https://www.wjozefowie.pl ), czyli największe jezioro tego regionu, w którym są doskonale warunki do żeglowania i sportów wodnych. Jeśli chodzi o Kaszuby – cenimy tzw. Krzyż Wdzydzki, czyli kilka połączonych ze sobą akwenów, ale i nie stronimy od urlopu nad jeziorami kompletnie dzikimi.

Tańszy sposób wypoczywania, czyli pokoje do wynajęcia

Warto wiedzieć, że wielu Polaków chętnie wybierających wakacje nad wodą, stawia dzisiaj nie tylko na drogie formy noclegowe podczas takich urlopów, ale i szuka oszczędności. Większość dnia nad jeziorami spędza się na świeżym powietrzu, a nocleg wykorzystywany jest jedynie do spania, dlatego wcale nie zależy nam na tym, żeby był on w standardzie pięciu gwiazdek hotelowych. Zamiast drogich noclegów wybieramy pola kempingowe, namiotowe, pensjonaty, a także popularne pokoje do wynajęcia.

Dobrym przykładem na tanie wypoczywanie nad jeziorem Sławskim, są tutejsze pokoje do wynajęcia w ramach oferty ośrodka https://www.wjozefowie.pl/noclegi-jezioro-slawa/pokoje-jezioro-slawa/ – tu nocleg w pokoju można zarezerwować od ledwie 46 zł za dobę, co jest ceną wyjątkowo atrakcyjną i pozwala swobodnie zabrać na wakacje całą rodzinę,bez obawy o to, że wydrenuje się portfel do zera. Tańsze noclegi to oczywiście i niższy standard, ale jest on na tyle kompleksowy, że zadowoleni będą nawet wymagający turyści. Dzięki takim oszczędnościom i korzystaniu np. ze wspólnej kuchni, zamiast osobnego aneksu kuchennego można przeznaczyć znacznie więcej pieniędzy na urlopowe przyjemności. A nad jeziorami można do nich zaliczyć np. wynajem łódki do wędkowania, żaglówki, kajaków i rowerów wodnych czy nowoczesnego sprzętu do pływania i zabaw na wodzie. Zdecydowanie warto! Tańsze spanie i więcej atrakcji pod ręką.

Tags: