LOADING

Type to search

Meble na wymiar – pytamy profesjonalistę o szczegóły zamówień w 2021 r.

Meble na wymiar – pytamy profesjonalistę o szczegóły zamówień w 2021 r.

Share

 

Polacy upodobali sobie modne, pełne stylu, ale i praktyczne wnętrza w swoich domach oraz mieszkaniach. Między innymi dlatego usługi takie jak meble na wymiar zyskują na popularności, a fachowcy mają pełne ręce roboty, z kalendarzami zapisanymi na całe miesiące do przodu. Jak wyglądają zamówienia mebli na wymiar oraz jak firmy te wygrywają z ofertami sieci meblowych?

Meble na wymiar – jedna z najpopularniejszych usług na rynku mieszkaniowym

Klienci chętnie i świadomie decydują się na wsparcie fachowców stolarzy. Dlaczego? Powodów jest kilka, przede wszystkim to kwestia wymarzonego wnętrza, idealnie dopasowanego do planu domu lub mieszkania. Szafki na wymiar są zawsze praktyczne i przestronne, mają odpowiednią pojemność, kształt oraz elementy dekoracyjne dopasowane w najdrobniejszych szczegółach do pozostałych elementów wystroju.

Zdarza się, że klienci zwyczajnie nie mają wyobrażenia, jak najlepiej zagospodarować wolną przestrzeń, szczególnie w takich pomieszczeniach jak kuchnia lub korytarz. Meble na wymiar są tutaj rozwiązaniem, które pozwala wycisnąć maksimum z potencjału dekoracyjnego oraz funkcjonalnego. Stolarz doradzi, podpowie, ewentualnie zweryfikuje nasze oczekiwania. Nagle problematyczna kwestia z urządzeniem kuchni, łazienki czy korytarza staje się przejrzysta i prosta – to komfort, za który Polacy są gotowi zapłacić. Dlatego meble na wymiar zyskują w naszym kraju na popularności, a znalezienie terminu u stolarza to spore wyzwanie…

Patrz również: Meble na wymiar Ostrzeszów

Meble na wymiar – Polacy stawiają na funkcjonalność, wygodę i wszechstronność

Jeśli przypatrzymy się nieco szczegółom zamówień w bieżącym roku, to zauważymy, że wciąż bestsellerem są kuchnie na wymiar. Jednakże coraz częściej Polacy decydują się także na meble łazienkowe na wymiar, szafy na wymiar oraz pełne projekty pomieszczeń, zwłaszcza komplety mebli na wymiar w pokojach dziecięcych. Najczęściej podkreślają, że gotowe zestawy nie odpowiadają albo ich oczekiwaniom w zakresie designu, albo też nie pasuje im rozkład lub wykonanie tych mebli. W kontakcie z profesjonalnym stolarzem lub firmą, jak kaliski producent mebli na wymiar Kaja-Meble.pl, wystarczy pokazać inspirację, by uzyskać niemal identyczny efekt dopasowany do swojego wnętrza.

Projekty mebli na wymiar są wszechstronne i dają olbrzymie możliwości, zdecydowanie więcej swobody niż gotowe meble z katalogów, gdzie urządzanie pomieszczeń polega w zasadzie wyłącznie na układaniu modułów w różnej konfiguracji. Trudno nazwać to czymś oryginalnym.

Meble na wymiar – czy faktycznie są o wiele droższe od katalogowych?

To pewien mit, mamy w zwyczaju twierdzić, że to co szeroko dostępne w marketach budowlanych czy sieciach meblowych zapewne jest tańsze, bo jest szerzej sprzedawane, a duży gracz może pozwolić sobie na niskie ceny. Na tych mitach zarabiają właśnie dystrybutorzy mebli katalogowych, którzy oferują może i niskie ceny jednostkowe, ale podbijają całkowity koszt mebli o dodatkowe opłaty, jak dostawa, wniesienie czy montaż. Dlatego decydując się czy meble na wymiar, czy ze sklepu, warto porównać już kompletną ofertę wraz z wyceną usług dodatkowych. Z doświadczenia klientów widać, że po uwzględnieniu wszystkich kosztów, meble na wymiar nie przebijają cenami drastycznie mebli katalogowych, a różnica jest zrozumiała ze względu na wszystkie korzyści, które nadmieniliśmy w tym artykule.

Tags: