LOADING

Type to search

Jak wybrać najlepszą agrowłókninę?

Jak wybrać najlepszą agrowłókninę?

Share

Mówiąc “agrowłóknina”, co się dokładnie ma na myśli? Jest to bardzo ważne pytanie, ponieważ jak się okazuje wiele osób myli dwie podstawowe rzeczy. W sklepach dostępna jest nie tylko agrowłóknina i agrotkanina. Dwie odrębne rzeczy, które przydają się ogrodnikom. Co należy o nich wiedzieć?

Agrowłóknina vs.agrotkanina

Agrotkanina jest zdecydowanie bardziej wytrzymalsza. Obydwa te produkty różni nie tylko gramatura, ale również rodzaj wykonanych splotów. Ot, można by powiedzieć drobnostka. W końcu i tak obydwie użytkowane są na świeżym powietrzu, przy roślinach. To fakt, ale nie można zapomnieć o tym, że ta właśnie drobnostka wpływa m.in. na ich właściwości użytkowe. Zanim ktokolwiek ruszy po zakup agrowłókniny lub tkaniny (dostępne są one m.in. w sklepie https://obrzezeogrodowe.pl/), musi zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Dobra agrowłóknina

Jak osoba, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z takimi produktami, może poradzić sobie z zakupem? Zwracając uwagę m.in. na kolory, w jakich ona występuje. Tak, aby ułatwić nieco wybór klientom, producenci stosują pewien system kolorów. I tak agrowłóknina:

  • brązowa – dedykowana jest do miejsc, gdzie wysypana jest kora,
  • zielona – w swoim zamyśle ma imitować trawnik, co w różnych miejscach sprawdza się… różnie,
  • biała – ochronna zimowa lub wiosenna, dzięki niej nie ma sposobu na to, aby rośliny się przegrzały,
  • czarna – nazywana również ściółkową, na jej powierzchni znajdują się narysowane linie, które są pomocne podczas wysadzania roślin.

Czas na agrowłókninę

Przy tej okazji należy wspomnieć również o tym, że każdy z tych produktów, musi zostać wyłożony w określonym czasie. Czarną agrowłókninę najlepiej wykładać zaraz po siewie. Z kolei model zimowy powinien zostać rozłożony, kiedy na dworze utrzymuje się ok. 5 stopni na termometrze. Na samym końcu należy wspomnieć o agrowłókninę ochronnej, którą wykłada się wtedy, kiedy wszyscy zakończyli już pracę w terenie. Warto również zwrócić przy tym uwagę na temperaturę, która utrzymać się powinna na poziomie 5 stopni.

 

Tags: