Jak wybrać najlepszą agrowłókninę?

Mówiąc “agrowłóknina”, co się dokładnie ma na myśli? Jest to bardzo ważne pytanie, ponieważ jak się okazuje wiele osób myli dwie podstawowe rzeczy. W sklepach dostępna jest nie tylko agrowłóknina i agrotkanina. Dwie odrębne rzeczy, które przydają się ogrodnikom. Co należy o nich wiedzieć?

Agrowłóknina vs.agrotkanina

Agrotkanina jest zdecydowanie bardziej wytrzymalsza. Obydwa te produkty różni nie tylko gramatura, ale również rodzaj wykonanych splotów. Ot, można by powiedzieć drobnostka. W końcu i tak obydwie użytkowane są na świeżym powietrzu, przy roślinach. To fakt, ale nie można zapomnieć o tym, że ta właśnie drobnostka wpływa m.in. na ich właściwości użytkowe. Zanim ktokolwiek ruszy po zakup agrowłókniny lub tkaniny (dostępne są one m.in. w sklepie https://obrzezeogrodowe.pl/), musi zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Dobra agrowłóknina

Jak osoba, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z takimi produktami, może poradzić sobie z zakupem? Zwracając uwagę m.in. na kolory, w jakich ona występuje. Tak, aby ułatwić nieco wybór klientom, producenci stosują pewien system kolorów. I tak agrowłóknina:

  • brązowa – dedykowana jest do miejsc, gdzie wysypana jest kora,
  • zielona – w swoim zamyśle ma imitować trawnik, co w różnych miejscach sprawdza się… różnie,
  • biała – ochronna zimowa lub wiosenna, dzięki niej nie ma sposobu na to, aby rośliny się przegrzały,
  • czarna – nazywana również ściółkową, na jej powierzchni znajdują się narysowane linie, które są pomocne podczas wysadzania roślin.

Czas na agrowłókninę

Przy tej okazji należy wspomnieć również o tym, że każdy z tych produktów, musi zostać wyłożony w określonym czasie. Czarną agrowłókninę najlepiej wykładać zaraz po siewie. Z kolei model zimowy powinien zostać rozłożony, kiedy na dworze utrzymuje się ok. 5 stopni na termometrze. Na samym końcu należy wspomnieć o agrowłókninę ochronnej, którą wykłada się wtedy, kiedy wszyscy zakończyli już pracę w terenie. Warto również zwrócić przy tym uwagę na temperaturę, która utrzymać się powinna na poziomie 5 stopni.